Aarhus Teaters "Den vægelsindede" er sjovest for de medvirkende og deres kollegaer
Mens Aarhus Teater spiller en 6-stjernet forestilling nede i kælderen, bliver ”Den vægelsindede” på Scala måske sæsonens værste forestilling.

Du står i Aarhus Teaters foyer, og nu har du to muligheder: Du kan gå til venstre og op ad trappen til Scala-scenen, eller du kan gå til højre og ned ad trappen til Studio-scenen. Du skal se på din billet, så du ender det rette sted.
Har du løst billet til ”En fortælling om blindhed” på Studio, vil du få en tankevækkende teateroplevelse, der tilmed påvirker os fysisk på måder, som vi kun meget sjældent bliver påvirket i teatret eller nogen andre steder. Mere om det i den seksstjernede anmeldelse, som blev bragt forleden.
Dette kræver et abonnement
Du skal være abonnent på mortenhede.dk for at læse dette. Få ubegrænset adgang til mortenhede.dk ved at oprette et abonnement her.
Du kan opsige eller ændre dit abonnement når som helst.
Har du allerede et login? Log ind her.